Pořádali jsme kurz "Innovation Policy and Regional Development in Central Europe"

24. 11. 2022

Ve dnech 7.-11.11. 2022 jsme na fakultě uspořádali intenzívní kurz v rámci iniciativy Blended Intensive Programme programu Erasmus+.

Kurzu se účastnilo 19 studentů ze tří středoevropských univerzit:

• Jagellonská Univerzita v Krakově
  • Univerzita v Lublani
  • Univerzita v Pécsi.

Téma kurzu bylo „Innovation Policy and Regional Development in Central Europe“.

Studenti se v rámci týdne seznámili s fungováním inovačního ekosystému v Brně, na jižní Moravě a v rámci regionu střední Evropy.

Mezi přednášejícími byli zástupci Jihomoravského Inovačního Centra (dr. David Uhlíř), vedoucí Odboru strategického rozvoje a spolupráce města Brna (dr. František Kubeš), studenti navštívili vývojové laboratoře firmy Honeywell. Mezi přednášejícími akademiky byli jak zástupci domácí FRRMS (dr. Pavel Ptáček), tak zúčastněných univerzit (za Jagellonskou Univerzitu prof. Monika Murzyn-Kupisz a prof. Krzysztof Gwosdz a za Univerzitu v Pécsi prof. Zoltán Gál).

Součástí kurzu byl také bohatý společenský program.