FRRMS MENDELU „produkuje“ nejméně nezaměstnaných absolventů

17. 3. 2016
FRRMS MENDELU se v žebříčku ekonomicky zaměřených fakult vysokých škol umístila na 2. místě s nejmenším procentem nezaměstnaných absolventů  (1,2 %).

V tomto období se uchazeči o vysokoškolské studium rozhodují, kam podat přihlášku. Uchazeči se kromě dostupnosti, dobré pověsti školy, oborů, náročnosti studia či přijímacích zkoušek zajímají také o budoucí uplatnění. K tomu jim může posloužit právě porovnání nezaměstnanosti absolventů podle fakult a oborů, jež vytvořilo Středisko vzdělávací politiky Univerzity Karlovy.

 Týdeník EKONOM (7/2016)

V případě dalších oborů už by měl uchazeč brát v potaz, jakou konkrétní fakultu bude studovat. Vezmeme-li například ekonomické obory, míra nezaměstnanosti absolventů VŠ zde kolísá mnohem výrazněji než u zmíněných právnických a medicínských oborů. Do top 3 nejlepších fakult s nejnižší nezaměstnaností absolventů 0,9 %, se na první místo dostala pražská Fakulta informatiky a statistiky (VŠE). Hned za ní se umístila brněnská Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií (MENDELU) s 1,2 %. Bronzové místo opět připadá pražské VŠE, a sice Národohospodářské fakultě s 1,4 %.

Zdroj: Týdeník EKONOM (7/2016). Článek: „Školy sázejí na korejštinu a migraci“

Více aktualit

Všechny aktuality