Kilimanjaro Marathon a naši studenti

21. 2. 2024

Skupina studentů v doprovodu paní proděkanky Ludvíkové a pana Doktora Čeňka se právě nachází na expedici v Tanzánii. Kromě vědecké práce a poznávání odlišné kultury, se pět studentů rozhodlo zúčastnit Kilimanjaro Marathonu. Běží trasu půlmaratonu a fun run.
Jednou z běžců je Lucie Moravcová, která se přidala k charitativnímu fundraisingu na podporu léčby dětí s rakovinou.

Sama Lucie říká: “Letos běžím Kilimandžáro International Marathon, abych získala finanční prostředky pro TLM, která podporuje dětskou onkologickou péči v Kilimandžáro Christian Medical Centre.
Takovou vzdálenost jsem však ještě nikdy v životě neběžela! Jsem si prostě stoprocentně jistá, že to zvládnu, protože moje motivace je mnohem hlubší než PR. Běhám s otevřeným srdcem a láskou ke sportu s důležitým posláním pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.
Kdo jsem a jak jsem se dostal do krásné země Tanzanie? Studuji mezinárodní rozvoj na Mendelově univerzitě v Brně a letos zde provádím výzkum založený na důležitém tématu – komunitní ochrana divoké přírody a ekosystémové služby. Ve chvíli, kdy jsem se během svého pobytu v Africe dozvěděla, že se koná tato úžasná akce, jsem si prostě řekla, že tam musím stát. Tím, že mě podpoříte, budete 25. února stát na startovní čáře spolu se mnou a budete součástí této důležité mise.
Pamatujte, že Společně to dokážeme!
Pamatujte, že máme povinnost zachraňovat malé životy a pečovat o ně!”

Přispět můžete zde