KANDIDÁTI pro doplňující volby do Akademického senátu

19. 11. 2021
Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhnou doplňujícíc volby do Akademického senátu.  Rozhodněte, koho budete volit. 

 

Na Návrhové kolo, které proběhlo ve dnech 9. a 10. llistopadu a jehož výsledky naleznete zde naváže kolo volební. 

Proběhne ve dnech 23. a 24. listopadu prostřednictvím e-průzkumu v UIS. 

 

Kandidáty, ze kterých můžete vybírat jsou (v abecedním pořadí), podklady dodali kandidáti:

 

Vít Hrdlička

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rozhodl jsem se kandidovat do AS na FRRMS.

Proč jsem to udělal? Chci být ve středu dění, hájit studentské názory a podílet se na směřování fakulty – chci být naším hlasem.

Kdo vlastně jsem? Jsem jeden z vás, student naší FRRMS, konkrétně 2. ročníku Mezinárodních teritoriálních studií. Mladý kluk, který vždy dával příležitosti mladým lidem a zastupuje je. V minulosti jsem byl předsedou studentského parlamentu našeho gymnázia, členem školské rady, předsedou městského parlamentu mládeže, apod. Pro mladé lidi organizuji festival, různé a kulturní akce, kdy jim dávám možnost rozvíjet se. Poměrně dlouho se také pohybuji v oblasti obchodu, marketingu a částečně politiky. To není málo na vašeho zástupce, co myslíte?! Nejsem příznivcem rychlých nelogických řešení, upřednostňuji komplexní, promyšlená řešení, která mají smysl. Jsem hlas studentů, který je slyšet.

Co Vám mohu slíbit? Jak by řekl Andrej Babiš – budu se za Vás rvát až do roztrhání těla! 🙂 Jak by řekl Churchill – krev, pot a slzy. Já však říkám, že Vám mohu slíbit reprezentovat a hájit studentské zájmy. Pokud budete mít chuť nebo myšlenku můžete se na mě kdykoliv obrátit. Jsem jeden z Vás a jsem váš hlas!

Děkuji za čas, který jste věnovali přečtení mého popisku. Nezapomínejte, že klíčem k úspěchu FRRMS jste vy.

Protikandidátovi a kolegovi Svigruhovi přeji mnoho štěstí a ať vyhraje ten z nás, kdo si více zaslouží vaši přízeň. Věřím, že oba vás budeme reprezentovat dle nejlepšího přesvědčení.

 

Matyas Svigruha

Ahoj všichni!

Někteří z vás mě již dobře znáte, ale pro ty, se kterými jsem zatím neměl možnost se potkat osobně, bych se rád představil. I tento rok totiž probíhají volby do Akademického senátu FRRMS a protože senát vnímám jako jeden ze základních pilířů rozvoje naší fakulty, rozhodl jsem se kandidovat na post senátora v našem senátu.

Jmenuji se Mátyás a již druhým rokem studuji Mezinárodní teritoriální studia, kde jinde než zde –⁠ na FRRMS. Nějaký ten pátek jsem zároveň aktivním členem Spolku Akademická unie, mohli jste mě vidět a zažít na univerzitních akcích apod. Díky fungování ve spolku, své přátelské a zvídavé povaze, empatii a výřečnosti, jsem se během studia ocitl přímo v centru dění. Měl jsem tak jedinečnou příležitost vyslechnout si jak zkušenosti a zážitky vás, tedy starších studentů i očekávání a obavy vás, nováčků. Získal jsem od vás spoustu nových podnětů a nápadů, kterými bych se touto cestou moc rád přímo podílel na dalším směřování naší fakulty.

Jsem ale přesvědčen, že největšího posunu můžeme dosáhnout jen společně. Neustále mě utvrzujete ve vědomí, že mnoho z vás má, čím přispět a jsem za to, abychom my, studenti, dostávali co možná nejvíce příležitostí podělit se o své myšlenky a zbavit se obav z projevení a prezentace vlastního názoru. Právě z rozvoje kritického myšlení, emoční inteligence a vzájemného sdílení vznikají velké věci!! V tom vidím klíč nejen k lepší fakultě, ale také k úspěšně nastartované budoucnosti v oboru nás všech. A kvůli tomu jsme přece tady, ne?:)

Jsem a budu zde nakloněný debatě s vámi, vašim názorům i připomínkám. Věřím, že podstatou správného fungovaní jakékoliv vzdělávací instituce je především spokojenost nás, studentů samotných, která má jít ruku v ruce se spokojeností našich vyučujících. Mým cílem je, aby naše fakulta a potažmo pak celá univerzita kráčela hrdě vpřed spolu s námi a otevřela tak nové možnosti pro nás, své studenty.

Věřím, že společně naši, stále poměrně mladou fakultu, posuneme zase o kousek dál.

Budu rád za každý váš hlas a předem vám za ně děkuji.

 

 

 

Více aktualit

Všechny aktuality