Termín odevzdání žádostí o stipendia PRODLOUŽEN!

16. 2. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodloužilo termíny odevzdání žádostí o stipendia na základě mezinárodních smluv do Rumunska, Bulharska, Mongolska, Lotyšska a Gruzie. Zbývají ještě volná stipendijní místa.

Ještě do 8. 3. 2021 do 12 hodin je možné podat žádost o stipendijní pobyty v Rumunsku, Bulharsku, Mongolsku, Lotyšsku a Gruzii. 

Volná místa stále jsou!

Studenti bakalářských nebo navazujících magisterských programů a akademičtí pracovníci mohou žádat o stipendium na studijní nebo přednáškový/výzkumný pobyt. 

Bližší informace a seznam požadovaných dokumentů naleznete přímo na stránkách jednotlivých stipendijních nabídek:

 • Rumunsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 7.700 Kč měsíčně.
  Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíce. Výše stipendia činí 8.500 Kč měsíčně.
 • Lotyšsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 10 měsíců. Výše stipendia pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 500 Eur měsíčně.
  Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 4 týdnů. Výše stipendia činí 30 Eur za den + 300 Eur měsíčně na ubytování.
 • Bulharsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 6.500 Kč měsíčně.
  Pro akademické pracovníky nabízí studijní, výzkumné a přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce.
 • Gruzie nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 800 GEL měsíčně.
  Pro akademické pracovníky nabízí výzkumné a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíce. Výše stipendia činí 800 GEL měsíčně.
 • Mongolsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je v souladu s platnými vnitrostátními právními předpisy.

Využijte příležitosti a jeďte poznávat další kouty světa!

Více aktualit

Všechny aktuality