Pracovníci fakulty navštívili ŠZP Žabčice

9. 6. 2015
V rámci účelové činnosti, kterou má uzavřenou FRRMS na ŠZP Žabčice byli pedagogičtí pracovníci fakulty pozváni na malou exkurzi po podniku.

Akce se konala 4. června a v tropickém vedru řada pracovníků fakulty včetně několika zahraničních hostujících profesorů uvítala, že na chvíli opustili budovu Z a podívali se do terénu. V rámci účelové činnosti FRRMS na ŠZP Žabčice, která je tematicky zaměřena na rozvoj regionu, živočišnou a rostlinnou výrobu, krajinné prostředí a další aspekty regionálního rozvoje si prohlédli místa, kde je možné realizovat praktickou výuku využití přírodních zdrojů, dozvědět se něco o ekologickém zemědělství, vidět dojící zařízení, odchov telat, pokusné polní plodiny a řadu dalších aspektů živočišné i rostlinné výroby.

Odborný výklad kvalifikovaně zajistili ředitel ŠZP Ing. Radomil Měřínský a náměstek pro účelovou činnost ŠZP Ing. Oldřich Duchoň.

Akce byla hodnocena jako velice úspěšná a přínosná, vzhledem k tomu, že řada pracovníků fakulty navštívila tento ŠZP poprvé v životě.