Europe Day Workshop 7.- 8. 5. 2015 - Budapešť

15. 5. 2015
Studenti naší fakulty dostali v Budapešti příležitost diskutovat s odborníky a dalšími studenty kontroverzní témata jako je humanitární pomoc, či udržitelný rozvoj, spojená s naplňováním cílů Summitu tisíciletí.

Během Summitu tisíciletí Organizace spojených národů konaném v roce 2000 se světoví lídři zavázali k odstranění chudoby do roku 2015. Jelikož se lhůty pro naplnění stanovených cílů rychle blíží, stanovil Evropský parlament ve spolupráci s Radou rok 2015 Evropským rokem pro rozvoj.

Při této příležitosti nadace Antall József Knowledge Centre působící ve spolupráci s Corvinus University of Budapest uspořádala dvoudenní seminář pro více než 20 studentů univerzit střední a východní Evropy. Tři studenti naší fakulty Bamwesigye Dastan, A. Bernard Adjirackor a Petra Bilíková byli mezi nimi. Dostali tak příležitost diskutovat s odborníky a dalšími studenty kontroverzní témata jako je humanitární pomoc či udržitelný rozvoj spojená s naplňováním cílů Summitu tisíciletí.
Dle účastníků byla celá akce velmi dobře organizačně i tematicky zajištěná a těší se na další spolupráci s pořadateli. Nadace Antall József Knowledge Centre nabízí studentům kromě jiného i odborné stáže, letní školy či možnost účastí na konferencích. Více informací najdete na http://ajtk.hu/en.

Více aktualit

Všechny aktuality