Druhou nejkrásnější českou vysokoškolačkou na Miss Academia je studentka FRRMS

16. 3. 2015
Na každoroční soutěži Miss Academia, která se konala 11. března ve Zlíně získala Bc. Eliška Urbancová, studentka 2. ročníku navazujícího magisterského studia Mezinárodní rozvojová studia krásný titul 1. vicemiss. Z úspěchu měla velikou radost,  ale jak sama říká - nyní se chce  zaměřit především na úspěšné dokončení svého magisterského studia.

Soutěž Miss Academia pořádají už devatenáctým rokem studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Je určená pro studentky všech vysokých a vyšších odborných škol, které jsou – jak uvádějí organizátoři – „přirozené, jedinečné a nebojí se přemýšlet“.

Středečním večerem 11. března 2015 vyvrcholily měsíce příprav na finále této soutěže krásy, smyslu a inteligence. Galavečer v Kongresovém centru ve Zlíně se nesl v duchu „Superhrdinek“ a diváci jej mohli sledovat i online. .

Nejkrásnější českou vysokoškolačkou se stala čtyřiadvacetiletá studentka pražské Univerzity Jana Amose Komenského Monika Timková z Trutnova.

Při galavečeru, který v přímém přenosu vysílal iDNES.cz, vybrala porota vybrala za první vicemiss Elišku Urbancovou, která studuje obor mezinárodní teritoriální studia na FRRMS Mendelovy  univerzity v Brně.
Druhou vicemiss se stala studentka marketingu a managementu na Slezské univerzitě v Opavě Marcela Soviárová.

Večerem provázeli moderátoři Evropy 2 Tomáš Zástěra a Jindřich Ekl. Show zahájila laserová skupina Magnis, vystoupila i zpěvačka Vendula Příhodová, známá ze soutěže Hlas Československa. V průběhu večera  se uchazečky o titul představily v rozhovorech nad svými videomedailonky, natáčenými během soustředění. Na řadu přišla i taneční choreografie v kostýmech superhrdinů. Další z disciplín byl vědomostní test a na závěr se uchazečky  předvedly ve večerních róbách, navržených stejně jako v případě kostýmů superhrdinů studenty oděvního návrhářství zlínské univerzity.