Ještě do 8. 3. 2021 do 12 hodin je možné podat žádost o stipendijní pobyty v Rumunsku, Bulharsku, Mongolsku, Lotyšsku a Gruzii.
Volná místa stále jsou!
Studenti bakalářských nebo navazujících magisterských programů a akademičtí pracovníci mohou žádat o stipendium na studijní nebo přednáškový/výzkumný pobyt.
Bližší informace a seznam požadovaných dokumentů naleznete přímo na stránkách jednotlivých stipendijních nabídek:
- Rumunsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 7.700 Kč měsíčně.
Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíce. Výše stipendia činí 8.500 Kč měsíčně.
- Lotyšsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 10 měsíců. Výše stipendia pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 500 Eur měsíčně.
Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 4 týdnů. Výše stipendia činí 30 Eur za den + 300 Eur měsíčně na ubytování.
- Bulharsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 6.500 Kč měsíčně.
Pro akademické pracovníky nabízí studijní, výzkumné a přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce.
- Gruzie nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu činí 800 GEL měsíčně.
Pro akademické pracovníky nabízí výzkumné a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíce. Výše stipendia činí 800 GEL měsíčně.
- Mongolsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je v souladu s platnými vnitrostátními právními předpisy.
Využijte příležitosti a jeďte poznávat další kouty světa!
Více aktualit
-
Jak české univerzity pomáhají Mongolsku s ochranou lesů? I na to odpověděla konference REFORM, které se 16. dubna účastnili i zástupci FRRMS. Akce přilákala studenty, akademiky i významné hosty a potvrdila silnou spolupráci mezi Českou…5. 5. 2025
-
MENDELU otevírá bakalářský program Ekotoxikologie a management odpadů a…
Připravit odborníky a odbornice schopné řešit aktuální výzvy v oblasti zpracování odpadů a kontaminace životního prostředí má nový studijní program Ekotoxikologie a management odpadů na Agronomické fakultě. Studium je koncipováno jako bakalářské…5. 5. 2025 -
Technomasa a udržitelnost: Nové přístupy na mezinárodní konferenci v Bochumi
Ve dnech 11. až 13. března 2025 se v německé Bochumi konala prestižní mezinárodní konference Interweaving Resources: From Economic Hegemony Towards a New Understanding of Resources. Mezi pozvanými odborníky vystoupil i Dr. habil. Luis Inostroza z…23. 4. 2025 -
Čeští vědci a vědkyně objevují hodnotu zapomenuté městské zeleně
Opomíjené zelené plochy mohou sehrát klíčovou roli v udržitelnosti měst, podpoře biodiverzity a adaptaci na klimatické změny. Naznačují to data projektu MAGDES, který spojil výzkumníky hned několika českých institucí. Ve vybraných lokalitách…15. 4. 2025 -
FRRMS to Support Farmers in Georgia and Bosnia and Herzegovina
Brno, April 8, 2025 – The Faculty of Regional Development and International Studies at Mendel University in Brno (FRRMS) launched a new international project in March 2025 titled Family Farms in Short Food Supply Chains: Transferring Experience…8. 4. 2025 -
FRRMS bude pomáhat farmářům v Gruzii a Bosně a Hercegovině
Brno, 8. dubna 2025 – Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně (FRRMS) od března 2025 realizuje mezinárodní projekt s názvem Rodinné farmy v krátkých potravinových řetězcích: Přenos zkušeností z České…8. 4. 2025 -
Výhled výzev pro rok 2025 projektu WAMPES
Setkání řešitelů projektu přineslo řadu důležitých poznatků a otevřelo diskusi nad klíčovými tématy. Hlavním bodem bylo zajištění dostupnosti datových zdrojů nezbytných pro další fáze výzkumu, zejména v rámci WP 2. S tím úzce souvisí i probírané…1. 4. 2025 -
Projekt Climate Adapt Forest pokračuje: Řešitelé jednali o výběru lokalit a…
Dne 17. ledna 2025 proběhla porada řešitelů projektu Climate Adapt Forest (CAF), který je podpořen z programu Interreg Slovensko-Česko. Tento projekt se zaměřuje na adaptaci lesních ekosystémů na klimatické změny prostřednictvím přeshraniční…29. 3. 2025 -
Zahájení projektu „Netopýři a mykobakterie: nový a překvapivý vektor?“
Na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně (FRRMS MENDELU) proběhla úvodní porada nového výzkumného projektu GAČR s názvem „Netopýři a mykobakterie: nový a překvapivý vektor?“. Hlavním řešitelem projektu je…27. 3. 2025 -
Naše studentky na studentské politologické konferenci 2025
Dvě studentky naší fakulty, Lucie Moravcová a Kateřina Štursová, se v pátek 21. března 2025 zúčastnily Studentské politologické konference pořádané Univerzitou Palackého v Olomouci. Akce s podtitulem „Hledání souvislostí: Mladí vědci o politice a…25. 3. 2025