Úspěch studentky FRRMS v soutěži závěrečných prací

27. 11. 2015
Studentka FRRMS MENDELU Bc. Petra Bilíková se zúčastnila Soutěže diplomových prací se vztahem k životnímu prostředí a ekologii v Jihomoravském kraji a v kategorii bakalářských prací obsadila krásné druhé místo. V XIII. ročníku Soutěže diplomových prací se utkalo 26 prací studentů z 12 fakult. Petře srdečně gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci FRRMS! 

V rámci slavnostní konference byli ve středu 25. listopadu 2015 vyhlášeni vítězové Soutěže diplomových prací se vztahem k životnímu prostředí a ekologii v Jihomoravském kraji, kterou již tradičně vyhlašuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s Lipkou. Odborná komise složená z desítek akademických pracovníků, představitelů nevládních organizací a odborníků z praxe i z neziskového sektoru ocenila celkem 10 prací. Ocenění převzali ceny z rukou zástupce JMK, Ing. Jaroslava Parolka, následovaly prezentace témat a diskuse s odborníky z praxe.

V diskusi dávali studentům dotazy i zpětnou vazbu odborníci z akademické sféry i z praxe, kteří vnímají jako velmi potřebné v mnoha tématech pokračovat. ,,Střet s realitou a diktátem peněz je těžký, ale je třeba věřit, že pokud je nápad skutečně dobrý, tak je možné dělat neuvěřitelné věci,“ podpořil studenty zástupce Odboru životního prostředí JMK Ing. Jiří Hájek.

Anotace všech zúčastněných prací jsou publikovány ve Sborníku „Studenti pro Jihomoravský kraj 2015“. (http://www.lipka.cz/soubory/sbornik-studentske-prace-2015-internet-1–f5743.pdf)

Více aktualit

Všechny aktuality