Přijímací řízení na Fakultu regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Jsme mladou progresivní fakultou, která studentům nabízí komplexní vzdělání (teorii propojenou s praktickými dovednostmi) zaměřené na všechny aspekty regionálního rozvoje v národním i mezinárodním kontextu. Naši absolventi se stávají kompetentními odborníky, kteří jsou schopni řešit problematiku hospodářského i sociálního rozvoje regionů. V současné době jsou otevřena tato přijímací řízení:

Bakalářské studijní programy

Mezinárodní teritoriální studia (B-METS)

Regionální rozvoj (B-RER)

International Territorial Studies (B-METSA)

Magisterské studijní programy

Mezinárodní teritoriální studia (N-METS)

Regionální rozvoj (N-RER)

International Territorial Studies (N-METSA)

Pokyny pro distanční přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky budou s ohledem na aktuální vývoj situace probíhat distanční formou (uchazeči budou přijímací test konat z domu na svém počítači). Uchazeči budou o svém termínu konání přijímací zkoušky informováni v rámci své e-přihlášky v UIS a přes e-mail uvedený v přihlášce uchazeče.

Spuštění testu pro uchazeče

Způsob organizace distanční přijímací zkoušky

Datum a čas konání a přístupový kód Vám byl nebo bude brzy odeslán na e-mail uvedený v přihlášce. Naleznete jej též ve Vaší přihlášce na webové stránce is.mendelu.cz/prihlaska (v případě, že již nemáte přihlašovací údaje, můžete si vygenerovat nové na téže webové stránce). V určeném dni a čase budete psát test z domu na Vašem počítači.

Přijímací zkoušky se konají v těchto termínech: 24. – 28. 5. 2021

Pro správné fungování testů je třeba:

• mít stabilní a rychlý počítač - ideálně s aktuálním prohlížečem Firefox, ve kterém by se testy měly provádět (jiný prohlížeč, prosím, nepoužívejte; pokud používáte jiný prohlížeč, doporučujeme mít jeho aktuální verzi)
  • stabilní připojení k internetu
  • je nutné mít dostatečně nabité Vaše mobilní zařízení (jako například notebook)

Tyto věci je třeba mít nachystané v předstihu a nikoliv až během psaní testu. Test lze psát pouze ve správné datum a čas dle pokynů (nelze psát předem).

Telefonická podpora během psaní Vašeho testu na tel. číslech: 545 136 112, 545 136 121, 545 136 345, 545 136 666.

Na test máte přesně stanovený čas dle programu na který se hlásíte, čas je počítán od zobrazení testu. Pozorně a pečlivě si přečtěte zadání. Na každou otázku je pouze jedna správná odpověď. Test zpracovávejte sami a pouze v okně prohlížeče. Toto okno neopouštějte ani neminimalizujte. Nezapomeňte test řádně a včas odevzdat.

Po odevzdání a odeslání testu se Vám zobrazí počet bodů, které se Vám podařilo získat. Oznámení o výsledku splnění či nesplnění přijímacího testu ke studiu zjistíte ve Vaší e- přihlášce až po zasedání Přijímací komise FRRMS MENDELU, která stanoví bodové hranice rozhodné pro přijetí ke studiu. Komise zasedá do týdne od posledního testu.

Pokud si nejste jistí nebo se bojíte, že Vaše zařízení nebo internet distanční test bez problému zvládne, prosím, kontaktujte studijní oddělení (studijni.frrms@mendelu.cz) a bude Vám přidělen prezenční termín konání přijímací zkoušky.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na studijní oddělení (studijni.frrms@mendelu.cz), nebo sledujte naše webové stránky.

Spuštění testu pro uchazeče

Řešení problémů při přijímacím testu

Problém s psaním textu - co dělat?

Vyzkoušejte následující postup:

• zkontrolujte, zda píšete v prohlížeči Firefox a píšete ve správné datum a čas dle pokynů (nelze psát předem)
  • pokud se test nenačetl dobře, zmáčkněte klávesu F5
  • pokud máte potíže se psaním testu, můžete prohlížeč zavřít a začít psát bez delšího prodlení i na jiném zařízení

Během psaní testu bude kromě telefoních čísel možné kontaktovat vzdálenou pomoc prostřednictvím programu Zoom.

V případě přetrvávajících obtíží a nutného zásahu/pomoci na Vašem počítači si prosím otevřete aplikaci zoom a vyplňte níže uvedené id a heslo.

1. Otevřete si program zoom a mělo by se otevřít úvodní okno. Klepneme join a meeting.
  2. Vyplňte výše uvedené ID a jméno.
  3. Pokud náš počítač disponuje mikrofonem můžeme se připojit pomocí audia.
  4. Počkáme dokud nás vzdálená pomoc nevyzve k nasdílení plochy, nebo čekáme ve wait room.
  5. Dole na liště dáme share screen a vybereme hlavní obrazovku.
  6. Když vyjedeme kurzorem do horní části obrazovky vyskočí na nás ovládací panel. Zde nasdílíme vzdálené pomoci přístup ke kurzoru a klávesnici vašeho počítače.

Dny otevřených dveří

Uvažuješ o studiu na vysoké škole? Máš zájem o studium, které bude plné praktických informací, kde budeš mít možnost absolvovat stáže v zahraničí, budeš mít některé předměty v angličtině?

Tak v takovém případě je FRRMS tou správnou volbou!

Covid-19 nám hodil do tradičních Dnů otevřených dveří vidle. Ale udělali jsme maximum a tak se na naši fakultu přijď podívat online!

Co tě čeká?

• 3D virtuální prohlídka
      • zkušenosti našich absolventů
      • argumenty pedagogů, proč studovat u nás
      • ambasadoři, kteří ti odpoví na jekékoli dotazy ohledně studia
      • tým studijního oddělení online, připravený na tvoje otázky

Kdy se konají?

• 5. 2. 2021
      • 12. 2. 2021
      • 12. 3. 2021

Ambasadoři a tým studijního oddělení bude v tyto dny online přes google meet vždy v čase 10:00 - 15:00. Na ostatní obsah můžeš mrknout kdykoli! A kdykoli je samozřejmě možné napsat mail či zprávu přes Messenger nebo IG :-)

Máš dotazy? Napiš nám mail na pr.frrms@mendelu.cz, nebo kontaktuj přímo některého z ambasadorů

Den otevřených dveří online!