Nejčastější dotazy

• V e-přihlášce je uvedeno, že musím zaslat vytištěnou přihlášku na adresu studijního oddělení, ale na webových stránkách uvádíte, že ji zasílat nemusím. Jak to tedy je?
    Systém přihlášek je společný pro celou univerzitu a některé fakulty i nadále vyžadují zaslání vytištěné přihlášky. V případě FRRMS vytištěnou přihlášku zasílat nemusíte. Přihláška bude automaticky označená jako doručená, jakmile bude připsána platba za tuto přihlášku.
  • Přišel mi e-mail, že byla doručena papírová přihláška, přestože jsem žádnou neposílala. Co to znamená?
    Vaše přihláška byla automaticky označena jako doručená, jakmile byla připsána platba za tuto přihlášku.
  • Mohu donést úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení až k přijímacím zkouškám, nebo ji musím zaslat poštou?
    Úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení je potřeba dodat na studijní oddělení nejpozději do 5 dnů od konání přijímacích zkoušek, můžete ji odevzdat i při samotné přijímací zkoušce.
  • Pokud jsem se nedostala na Mezinárodní teritoriální studia, nebylo by možné zkusit tento program v angličtině?
    V žádném případě není možné přijmout uchazeče do programu, na který nepodal přihlášku a tudíž se u tohoto programu neúčastnil přijímacího řízení. Pokud máte zájem o jiný program, můžete se na něj přihlásit zase příští rok. Pokud chcete zvětšit své šance na přijetí, doporučujeme přihlásit se na vice programů (výsledek, který nestačí na přijetí v jednom programu, může být pro jiný program dostačující, zpětně vás však do přijímacího řízení nezařadíme).
  • Když jsem byl přijat na program Regional Development, který je placený, bylo by možné případně přestoupit na stejný program v češtině, za který se neplatí?
    Přestup není možný. Každý student může studovat pouze ve studijním programu, na který podal přihlášku, uspěšně absolvoval přijímací řízení, byl přijat a provedl zápis do studia. Pokud jste nepodal přihlášku, nebo se neúčastnil přijímacích zkoušek, případně je neudělal, nebyl přijat či se nezapsal do studia, nemůžete daný program studovat. Jediný způsob je při nejbližší příležitosti podat přihlášku a projít přijímacím řízením.