Prostředí fakulty

Budova Z,  kde od roku 2010 sídlí Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií  Mendelovy univerzity v Brně, je dílčí součástí kampusu celé univerzity a sídlí i na samostatné adrese Tř. Generála Píky 7. S hlavní budovou i adresou univerzity je propojena spojovací lávkou a arboretem.

Po nákladné rekonstrukci a revitalizaci, která proběhla na přelomu roku 2013/2014, je budova nově opravená a především vnitřní prostory zaznamenaly  výraznou modernizaci. K plnému užívání byla slavnostně předána v červnu 2014.

Disponuje velkou kruhovou aulou o kapacitě 180 míst, dále má dvě nové velkokapacitní posluchárny, každou o kapacitě 100 míst, řadu menších učeben a tři počítačové učebny vybavené nejmodernější technikou. Celková kapacita učeben je 907 míst.

Kromě výukových prostor je v budově pro studenty i akademické pracovníky k dispozici menza, knihovna se studovnou, pro relaxační a večerní chvilky slouží studentský S-klub, v přízemí budovy je rovněž k dispozici kadeřnictví a sauna. Součástí budovy jsou studentské koleje s kapacitou 283 lůžek pro studenty a 59 lůžek hotelového typu.

Foyer

Aula