PŘIHLAS SE K NÁM

Nabízíme tříleté bakalářské studijní programy Regionální rozvoj a Mezinárodní teritoriální studia vyučované v českém i anglickém jazyce. V těchto oblíbených studijních programech máte možnost dále pokračovat ve dvouletých navazujících magisterských programech. V bakalářských studijních programech získáte znalosti z oblasti sociálních, environmentálních a ekonomických aspektů regionálního rozvoje v kontextu České republiky, Evropské unie i celého světa. V navazujících magisterských studijních programech jsou tyto znalosti prohlubovány a dále rozvíjeny tak, aby absolventi byli dobře připraveni obstát v konkurenci na trhu práce.

PROČ K NÁM?

• atraktivní studijní programy v českém i anglickém jazyce
  • zkušený tým pedagogů
  • zapojení zahraničních lektorů do výuky
  • možnost výjezdů do zahraničí
  • moderní výukové prostory
  • možnost ubytování v budově fakulty
  • možnost stravování v budově fakulty
  • možnost sportovního vyžití

VYBER SI SVŮJ OBOR

VYBER SI SVŮJ OBOR!

REGIONÁLNÍ ROZVOJ

Bakalářský studijní program Regionální rozvoj nabízí studium v oboru Socioekonomický a environmentální rozvoj regionu. Tento studijní obor reaguje na rostoucí poptávku a konkrétní potřebu vysokoškolsky vzdělaných odborníků, kteří mají kompetence pro výkon kvalifikovaných odborných, expertních a manažerských funkcí v oblasti komplexního socioekonomického a environmentálního rozvoje regionu. Svou odbornost si studenti mohou prohloubit ve specializacích Podnikání nebo Veřejná správa. Specializace doplňuje studijní plán o předměty, rozšiřující znalosti studentů ve zvoleném směru.

Absolventi naleznou uplatnění zejména v orgánech regionální a místní samosprávy, v regionálních centrech národních, resp. mezinárodních institucí, ve finančních a bankovních institucích, vstupujících do regionálních rozvojových aktivit, v odborném poradenství v oblasti regionálního rozvoje, včetně poradenství v oblasti přípravy a zpracování projektů souvisejících s regionálním rozvojem, v zájmových svazech, sdruženích a neziskových organizacích, rovněž mohou zastávat manažerské funkce v podnicích různého typu, příp. i vykonávat samostatnou podnikatelskou činnost.

NAUČÍME TĚ

• provádět ucelené analýzy prostředí a určit rozhodující faktory a směry vývoje v regionálních souvislostech
  • používat inovační přístupy v přípravě a zpracování projektů na podporu činností v regionu
  • vyhodnocovat a vysvětlovat získané poznatky ve vztahu ke konkrétnímu problému / instituci
  • využívat výhod týmové práce při aktivním uplatnění znalostí z oblasti psychologie a jednání s lidmi
  • volit vhodné zdroje informací a využívat je při tvorbě strategií

O CO JDE

• Tříletý bakalářský obor
  • Návaznost v magisterském studijním programu
  • Vloni přihlášeno/přijato - 372/199
  • Prezenční studium

MEZINÁRODNÍ TERITORIÁLNÍ STUDIA

V bakalářském studijním programu Mezinárodní teritoriální studia je nabízen studijní obor Mezinárodní rozvojová studia. Cílem tohoto oboru je připravit absolventy na práci v místech, kde je nezbytná znalost problematiky rozvíjejících se zemí a regionů. Zejména pak problémy ekonomického, environmentálního, sociálního, kulturního a politického charakteru. Pozornost je soustředěna především na země Afriky, Latinské Ameriky a Jižní a Jihovýchodní Asie.

Absolventi naleznou uplatnění zejména v národních a nadnárodních institucích, organizacích a agenturách, které se zabývají problematikou rozvojového světa. Dále to může být zaměstnání ve státní administrativě, či nevládních organizacích, a to zejména na pozicích vedoucích pracovníků mezinárodních projektů. Díky svým dovednostem se budou moci uplatnit také v podnikatelském sektoru, především na pozicích odpovědných za nadnárodní expanzi firem do rozvojového světa, nebo také v oblasti individuálních podnikatelských aktivit v rozvojovém světě.

NAUČÍME TĚ

• systémovému přístupu k řešeným problémům
  • střednědobé a dlouhodobé koncepční práci
  • funkčně spojovat poznatky přírodních, technických, ekonomických, sociálních a environmentálních věd při řešení dané problematiky
  • připravovat a prezentovat odborné dokumenty
  • spolupracovat s lidmi různých kulturních oblastí
  • identifikovat a využívat vhodné informační zdroje.

O CO JDE

• Tříletý bakalářský obor
  • Návaznost v magisterském studijním programu
  • Vloni přihlášeno/přijato - 423/239
  • Prezenční studium

TERMÍNY

• Přihláška na české studium musí být podána a zaplacena do 30. 4. 2019!
  • Maturitní vysvědčení dodáš při přijímací zkoušce nebo na studijní oddělení do  20. 6. 2019.
  • Přihláška na anglické studium musí být podána a zaplacena do 30. 4. 2019!

POPLATEK

• Poplatek za přihlášku do studia v českém jazyce je 300 Kč.
  • U přihlášek do anglických studijních programů je stanoven poplatek 0 Kč.
  • Zaplať ho na účet číslo 35-4335800227/0100.
  • Variabilní symbol je číslo tvé přihlášky (začíná 301...) a najdeš ho ve své ePřihlášce.

OFICIÁLNÍ DOKUMENTY

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA

• České studium: Přijímací zkouška ke studiu bakalářských studijních programů v jazyce českém se uskutečňuje prostřednictvím Národních srovnávací zkoušek, konkrétně test Obecných studijních předpokladů (OSP) nebo slovenská verze Všeobecné študijné predpoklady (VŠP) společnosti SCIO. Uznány budou výsledky z termínů: 8. prosince 2018, 1. února 2019, 9. března 2019, 30. března 2019 a 1. května 2019.
  • Anglické studium: Přijímací zkouška ke studiu v jazyce anglickém je konána elektronickou, příp. písemnou formou v anglickém jazyce a skládá se z testu všeobecných předpokladů a angličtiny. Přijímací zkoušky se konají v termínu od 22. 5. 2019 do 29. 5. 2019, příp. v dalších termínech stanovených děkanem fakulty.