PŘIHLAS SE K NÁM

Nabízíme tříleté bakalářské studijní programy Regionální rozvoj a Mezinárodní teritoriální studia vyučované v českém i anglickém jazyce. V těchto oblíbených studijních programech máte možnost dále pokračovat ve dvouletých navazujících magisterských programech. V bakalářských studijních programech získáte znalosti z oblasti sociálních, environmentálních a ekonomických aspektů regionálního rozvoje v kontextu České republiky, Evropské unie i celého světa. V navazujících magisterských studijních programech jsou tyto znalosti prohlubovány a dále rozvíjeny tak, aby absolventi byli dobře připraveni obstát v konkurenci na trhu práce.

PROČ K NÁM?

• atraktivní studijní programy v českém i anglickém jazyce
  • zkušený tým pedagogů
  • zapojení zahraničních lektorů do výuky
  • možnost výjezdů do zahraničí
  • moderní výukové prostory
  • možnost ubytování v budově fakulty
  • možnost stravování v budově fakulty
  • možnost sportovního vyžití

VYBER SI SVŮJ OBOR

VYBER SI SVŮJ OBOR!

REGIONÁLNÍ ROZVOJ

Bakalářský studijní program Regionální rozvoj nabízí studium v oboru Socioekonomický a environmentální rozvoj regionu. Tento studijní obor reaguje na rostoucí poptávku a konkrétní potřebu vysokoškolsky vzdělaných odborníků, kteří mají kompetence pro výkon kvalifikovaných odborných, expertních a manažerských funkcí v oblasti komplexního socioekonomického a environmentálního rozvoje regionu. Svou odbornost si studenti mohou prohloubit ve specializacích Podnikání nebo Veřejná správa. Specializace doplňuje studijní plán o předměty, rozšiřující znalosti studentů ve zvoleném směru.

Absolventi naleznou uplatnění zejména v orgánech regionální a místní samosprávy, v regionálních centrech národních, resp. mezinárodních institucí, ve finančních a bankovních institucích, vstupujících do regionálních rozvojových aktivit, v odborném poradenství v oblasti regionálního rozvoje, včetně poradenství v oblasti přípravy a zpracování projektů souvisejících s regionálním rozvojem, v zájmových svazech, sdruženích a neziskových organizacích, rovněž mohou zastávat manažerské funkce v podnicích různého typu, příp. i vykonávat samostatnou podnikatelskou činnost.

NAUČÍME TĚ

• provádět ucelené analýzy prostředí a určit rozhodující faktory a směry vývoje v regionálních souvislostech
  • používat inovační přístupy v přípravě a zpracování projektů na podporu činností v regionu
  • vyhodnocovat a vysvětlovat získané poznatky ve vztahu ke konkrétnímu problému / instituci
  • využívat výhod týmové práce při aktivním uplatnění znalostí z oblasti psychologie a jednání s lidmi
  • volit vhodné zdroje informací a využívat je při tvorbě strategií

O CO JDE

• Tříletý bakalářský obor
  • Návaznost v magisterském studijním programu
  • Vloni přihlášeno/přijato - 417/197
  • Prezenční studium

PŘIJÍMAČKY

Test všeobecných znalostí
Angličtina nebo Němčina

PROHLÉDNI SI NABÍDKU STUDIA V BROŽUŘE

MEZINÁRODNÍ TERITORIÁLNÍ STUDIA

V bakalářském studijním programu Mezinárodní teritoriální studia je nabízen studijní obor Mezinárodní rozvojová studia. Cílem tohoto oboru je připravit absolventy na práci v místech, kde je nezbytná znalost problematiky rozvíjejících se zemí a regionů. Zejména pak problémy ekonomického, environmentálního, sociálního, kulturního a politického charakteru. Pozornost je soustředěna především na země Afriky, Latinské Ameriky a Jižní a Jihovýchodní Asie.

Absolventi naleznou uplatnění zejména v národních a nadnárodních institucích, organizacích a agenturách, které se zabývají problematikou rozvojového světa. Dále to může být zaměstnání ve státní administrativě, či nevládních organizacích, a to zejména na pozicích vedoucích pracovníků mezinárodních projektů. Díky svým dovednostem se budou moci uplatnit také v podnikatelském sektoru, především na pozicích odpovědných za nadnárodní expanzi firem do rozvojového světa, nebo také v oblasti individuálních podnikatelských aktivit v rozvojovém světě.

NAUČÍME TĚ

• systémovému přístupu k řešeným problémům
  • střednědobé a dlouhodobé koncepční práci
  • funkčně spojovat poznatky přírodních, technických, ekonomických, sociálních a environmentálních věd při řešení dané problematiky
  • připravovat a prezentovat odborné dokumenty
  • spolupracovat s lidmi různých kulturních oblastí
  • identifikovat a využívat vhodné informační zdroje.

O CO JDE

• Tříletý bakalářský obor
  • Návaznost v magisterském studijním programu
  • Vloni přihlášeno/přijato - 459/175
  • Prezenční studium

PŘIJÍMAČKY

Test všeobecných znalostí
Angličtina nebo Němčina

PROHLÉDNI SI NABÍDKU STUDIA V BROŽUŘE

TERMÍNY

• přihláška musí být podána a zaplacena do 12. 5. 2017!
  • maturitní vysvědčení dodáš při přijímací zkoušce nebo na studijní oddělení do 30. 6. 2017
  • přijímačky se budou konat 24. 5. 2017 až 31. 5. 2017 (přesný termín ti dojde poštou)
  • přijď se podívat na den otevřených dveří vždy v pátek od 15:00 16. 12. 2016, 13. 1. a 10. 2. 2017 v aule budovy Z, tř. gen Píky 7, Brno

POPLATEK

• Poplatek za přihlášku je 440 Kč.
  • Zaplať ho na účet číslo 35-4335800227/0100.
  • Variabilní symbol je číslo tvé přihlášky (začíná 301...) a najdeš ho ve své ePřihlášce.

OFICIÁLNÍ DOKUMENTY

OBSAH

• Světový jazyk (Angličtina/Němčina) - 50 min., max 100 bodů
  • Test všeobecných znalostí - 60 min., max 100 bodů
  • Každému je vygenerován originální test. Je nezbytné složit oba testy, z nichž se přijímací zkouška skládá (neakceptujeme výsledky SCIO).